logo
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque.
+387648592568
info@elatedthemes.com
Eighth Avenue 487, New York
Instagram Feed
Search
 

Płyn MistAway

Płyny MistAway używane w systemach kontroli insektów.

W systemach automatycznego zwalczania insektów MistAway wskazane jest tylko stosowanie insektycydów marki MistAway, które charakteryzują się odpowiednią gęstością i stężeniem aktywnych substancji. Dostępne są dwa rodzaje płynów MistAway, które są przeznaczone do stosowania w systemach automatycznego zwalczania insektów:

  • Preparat oparty na syntetycznej permetrynie, charakteryzuje się większą skutecznością i niższą ceną
  • Preparat oparty na czystej Pyretrynie, pozyskiwany z kwiatu Złocienia Dalmatyńskiego – chryzantemy pochodzącej z Kenii

W systemach MistAway stosować można tylko i wyłącznie insektycydy marki MistAway!

Tylko one charakteryzują się odpowiednią gęstością i stężeniem. Zastosowanie innych insektycydów skutkuje utratą gwarancji na instalację MistAway. Płyny MistAway to koncentraty. Są one mieszane z wodą w odpowiednich proporcjach przez centralę systemu. Płyny MistAway zostały stworzone do rozpylania i są odpowiednie do zastosowania w instalacjach MISTAWAY ponieważ:

  • Są oparte na wodzie i zawierają śladową ilość węglowodorów
  • Zostały skonstruowane do równomiernego rozpylania przez centrale systemów MistAway
  • Zostały stworzone by uniknąć lub zminimalizować spalenie roślin

Substancja syntetyczno-botaniczna – permetryna

Najczęściej stosowanym składnikiem aktywnym w substancjach przeznaczonych do zwalczania owadów na świeżym powietrzu jest permetryna, czerpana z ekstraktu kwiatu chryzantemy. Mimo to nie jest ona substancją całkowicie „naturalną” lub „organiczną”. Dzieję się tak ze względu na zawartość syntetycznej substancji, która zwiększa jej skuteczność oraz z powodu procesu rafinowania, któremu zostaje poddawana. Użyta pod postacią mgiełki, wypłasza insekty i upośledza ich układ nerwowy. Tuż po zastosowaniu, permetryna szybko rozkłada się pod wpływem słońca, nie pozostawiając w Twoim ogrodzie żadnych odpadów.

Pyretryna – naturalny związek otrzymywany z kwiatu złocienia.

Owadobójcze działanie proszku z wysuszonych kwiatów Chrysanthemum (złocienia) było znane już ponad 2-3 tys. lat temu w starożytnych Chinach. Na podstawie tego związku stworzono syntetyczną permetrynę, wykazującą podobną skuteczność, jednak bardziej niebezpieczną. Pyretryna jest najskuteczniejsza z kombinacją z butotlenkiem piperonalu. Preparat naturalny, ulegający biodegradacji!