logo
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque.
+387648592568
info@elatedthemes.com
Eighth Avenue 487, New York
Instagram Feed
Search
 

Blog

Dlaczego warto zainwestować w odstraszanie kleszczy i meszek z MistAway?

Nasz system zabezpiecza obszerny teren przed kleszczami i meszkami, co jeszcze do niedawna wydawało się praktycznie niemożliwe. Dzięki MistAway, w pełni niezawodna ochrona przed kleszczami jest dostępna w zasięgu ręki. Dowiedz się więcej na temat tego, co odstrasza kleszcze, jakie zagrożenia wiążą się z obecnością pajęczaków oraz na czym polega wyjątkowość naszego produktu.

Dlaczego tak ciężko jest uniknąć kleszczy?

Kleszcze są malutkimi pajęczakami, które szczególnie w okresie wiosennym zwiększają swoją aktywność w lasach i ogrodach. Z pewnością wie o tym każdy właściciel czworonoga, który po krótkim spacerze na łonie natury wraca z kleszczem przyspawanym do skóry. Gęsto nasadzone skupiska roślin, paprocie i zbiorniki wodne takie jak np. oczka wodne, to najczęstsze miejsca występowania kleszczy.

W poszukiwaniu żywiciela, kleszcze przemieszczają się po trawie i gałązkach roślin, ale zdarza się też, że znajdują się tuż przy samej ziemi. Ofiarą padają głównie ptaki i małe ssaki, ale nie inaczej jest w przypadku ludzi. Co gorsza, konsekwencje ugryzienia przez kleszcza mogą być poważne. W ostatnich latach w Polsce radykalnie wzrosła liczba zachorowań na boreliozę, przekraczając liczbę 21 tys., z czego ponad 10% wymagało hospitalizacji. Problem może występować szczególnie na działkach usytuowanych w pobliżu lasu, np. na prywatnych posesjach z ogródkiem czy malowniczo usytuowanych pensjonatach.

Jakie zagrożenia niosą ze sobą kleszcze?

Przebywając w ogrodzie należy chronić siebie oraz swoje zwierzęta przed ugryzieniem kleszcza, gdyż przenoszą one bardzo groźne choroby. Krętki borreli wywołują, między innymi, kleszczowe zapalenie mózgu oraz boreliozę, których objawy mogą pojawić się nawet kilka lat po ukąszeniu. Borelioza jest bardzo trudna do zdiagnozowania oraz do leczenia, które to może trwać kilka lat i nie gwarantuje całkowitego wyzdrowienia. Znakiem charakterystycznym ukąszenia przez kleszcza jest rumień, pojawiający się na ciele, a jeśli jego obwód przekroczy 5cm można przypuszczać, że kleszcz, który nas zaatakował, niestety, miał boreliozę.

Jak chronić się przed kleszczami?

System MistAway to innowacyjny odstraszacz kleszczy i komarów, który gwarantuje pozbycie się tych ekspansywnych i niebezpiecznych pajęczaków z Twojego ogrodu. Zakładając system MistAway możesz być w 100% pewny, że Twoja posesja będzie wolna od kleszczy. Oznacza to pełen komfort dla Twoich członków rodziny, gości, a także klientów, jeśli chcesz zabezpieczyć przed pajęczakami miejsce, w którym prowadzisz biznes.

Letni problem z meszkami

Kolejny uciążliwy problem, z którym mamy do czynienia szczególnie latem, to meszki. W Polsce występuje prawie 50 odmian tych owadów. Niestety, ich styczność z ludźmi również sprowadza się do nieprzyjemnych ukąszeń, które w niektórych przypadkach mogą skończyć poważnym zachorowaniem. Pojedyncze ugryzienie rzadko bywa dotkliwe, ale systematyczne wystawienie na takie ataki może skończyć się podrażnieniem skóry, obrzękiem, a nawet gorączką. Powoduje to ślina meszek, zawierająca enzymy, które rozcieńczają krew i hamują jej krzepnięcie. Uczucie swędzenia po takim ugryzieniu może też oznaczać wystąpienie odczynu alergicznego i w takiej sytuacji warto udać się do lekarza.

Profesjonalne odstraszanie kleszczy i meszek z MistAway bazuje na specjalnych dyszach, które są dyskretnie rozstawione na chronionym terenie i emitują niezauważalną mgiełkę, która stanowi barierę ochronną przed pajęczakami i nie tylko. Systematyczne zamgławianie działki poprzez serię dysz skutecznie eliminuje uciążliwe owady. Załóż system już dziś i zapewnij bezpieczeństwo swoim najbliższym.

Jak chronić się przed kleszczami?

Jeżeli już ukąsi Cię kleszcz, pamiętaj aby postępować wg poniższej instrukcji.

W celu pozbycia się kleszcza, najlepiej chwycić go pęsetą tuż przy skórze i stanowczym ruchem obrotowym spróbować go wyciągnąć spod skóry. Kluczowy jest tu niespieszny ruch obrotowy, przy którym zęby kleszcza ustępują. Miejsca, w które wgryzł się kleszcze należy niezwłocznie zdezynfekować.

Co zrobić z wyjętym kleszczem? Najlepiej umieścić go w pojemniku takim jak fiolka lub torebka foliowa. Następnie, warto wrzucić tam wilgotny wacik, aby wysłać go później do laboratorium w celu zbadania. Po tygodniu powinniśmy wtedy uzyskać informacje czy mieliśmy do czynienia z zakażonym kleszczem.

Ugryzł Cię kleszcze i nie wiesz co robić? Oto przydatne adresy:
Centrum Badań DNA, znajdujące się przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu, telefon: 616 232 526
Państwowy Instytut Weterynaryjny, Aleja Partyzantów 57 w Puławach, telefon: 81 889 30 00. Za badanie trzeba zapłacić tu 150 zł.